Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Wyszukaj produkt
9 na 10 osób odwiedzających toalety preferuje ręczniki papierowe zamiast suszarek

9 na 10 osób odwiedzających toalety preferuje ręczniki papierowe zamiast suszarek

9 na 10 osób odwiedzających toalety preferuje ręczniki papierowe zamiast suszarek

Badania obserwacyjne, przeprowadzone podczas największych na świecie targów dla branży środków czystości, wykazały przytłaczającą przewagę papierowych ręczników nad suszarkami.

Bruksela, Belgia – 07 lipca 2016 r. – przeprowadzone w zeszłym miesiącu podczas targów ISSA/Interclean Amsterdam 2016 badania obserwacyjne potwierdziły, że 90% osób woli wycierać ręce papierowymi ręcznikami, niż korzystać z suszarek na powietrze.

Podczas badań przeprowadzonych przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Wyrobów Papierniczych (ETS – European Tissue Symposium) obserwowano zachowanie 3879 odwiedzających (2474 mężczyzn i 1405 kobiet) podczas mycia i suszenia rąk po wyjściu z toalety.  Cztery toalety (dwie męskie i dwie damskie) zostały wyposażone zarówno w ręczniki papierowe, jak i suszarki, ustawione jedno nad drugim.

Mając do wyboru takie metody osuszania rąk, 90% mężczyzn i 91% kobiet postawiło na ręczniki papierowe zamiast suszarek.

„Postanowiliśmy przeprowadzić to badanie podczas targów Interclean/ISSA, aby lepiej zrozumieć zachowanie ludzi w toaletach” – wyjaśnił przewodniczący ETS, Roberto Berardi. „Wyniki były jednoznaczne. W zdecydowanej większości podczas wizyt w toalecie ludzie preferowali osuszanie rąk za pomocą papierowych ręczników”.

Badania skupiły się również na dominacji mydła w procesie mycia rąk. Okazało się, że 26% odwiedzających myło ręce samą wodą, natomiast 74% używało także mydła. Użycie mydła było większe niż w poprzednich badaniach, prawdopodobnie ze względu na to, że użytkownikami byli profesjonaliści z branży środków czystości. 

„Mamy teraz dowód na to, że ręczniki papierowe są nie tylko dobrym środkiem w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusów, ale są również najchętniej wybieranym sposobem osuszania rąk przez użytkowników toalet” – podsumował Roberto Berardi. „Osoby zarządzające takimi obiektami powinny wziąć to pod uwagę, jeśli chcą, aby po wizycie w toalecie klienci byli nie tylko zadowoleni, ale również zdrowi”. 

Targi ISSA/Interclean odbyły się w Amsterdamie w dniach 10–13 maja 2016 r. Jest to najważniejsza impreza w ogólnoświatowym kalendarzu branży środków czystości, która gościła około 30 000 odwiedzających.

 

Podsumowanie badań:

• Toalety męskie: 90% wybrało ręczniki papierowe, a 13% suszarki na powietrze (3% skorzystało z obu metod, stąd wynik przekraczający 100%)

• Toalety damskie: 91% odwiedzających wybrało ręczniki papierowe, a 11% suszarki na powietrze (2% skorzystało z obu metod, stąd wynik przekraczający 100%)

• 71% mężczyzn umyło ręce wodą i mydłem. 29% użyło tylko wody.

• 77% kobiet umyło ręce wodą i mydłem. 23% użyło tylko wody.